Kurumsal

        Yayınevimiz 1997 yılında kurulmuştur. Kurucusu Sadık Uygun’dur. Sadık Uygun; eğitimcidir. Sınıf öğretmenliği, branş öğretmenliği, rehberlik ve müfettişlik görevlerinde bulunmuştur. Mesleki formasyonunu yayınevine aktarmış yayıncılığı alışık sistemin dışına taşımıştır.

Yayınevimiz öğretmen eksenli öğrenci merkezlidir. Yani öncelikle öğretmenin sınıf içindeki işini kolaylaştırmayı amaçlamıştır. Bu nedenle çocuğun tüm kazanımları en kolay yönden nasıl öğreneceği hesaplanmış, kitaplar buna göre düzenlenmiştir. Öğrenci merkezlidir.

        Ürünlerimiz Okur – Yazar öğrencinin kendi kendine müfredatı kavramasına yönelik hazırlanmıştır. Üstte sorusu, altta yanıtı, hemen yanında yapılandırmacı yönteme göre çalışması bulunmaktadır. Çalışmalarımızın tümünün hangi kazanıma ait olduğu belirtilmiştir. Yayınevimizin ilkeleri öğretmenlerimize yönelik de olmuştur.

        Aile şirketi durumunda olan yayınevimizin çekirdek kadrosunda aileden 6 eğitimli kişi bir fiil çalışmakta her yıl tüm ürünlerimiz gözden geçirilmekte, sıfır hatayla kaliteli ürün üretme gayreti içinde bulunulmaktadır. Ürünlerimiz düz ofset, dört renk kaliteli baskı olup ürünlerimizin marka tescili ya da faydalı model tescili bulunmaktadır. Sizlerin katkısı, çocuğa olan sevgimiz devam ettiği sürece daha iyilerini, en iyilerini üretmeye yönelik gayretimiz devam edecektir.

        Misyonumuz

        Sadık Uygun Eğitim Yayınları olarak varlığımızın nedeni; evrensel boyutta bilgi üretmek, bilimin sınırlarını ilerletmek, çağdaş, bilimsel, eleştirel, aydın ve yaratıcı düşünebilen insanlar yetiştirmektir. Her bireyin eğitim alma hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu düşünceyle öğrencilerimizin nerde eğitim almak istiyorlarsa o yerlere girmesini sağlayacak eğitim araçları üretiyoruz. Bunu yaparken yanında öğreteni olmayan birini düşünerek kendi kendine öğreten kaynaklar hazırlıyoruz.

       Kitaplarımızda sade dil, sorgulayıcı anlatım, araştırma ve tartışmaya açık, pozitif bilime önem veren aydın bireyler yetiştiren yöntemler kullanıyoruz. Türkiye’nin aydınlık geleceği bugünkü çocukların zihinlerinin aydın, çağdaş, modern fikirlerle yapılanmasıyla oluşacaktır. İşte bu amaçla hazırladığımız eserlerimiz Milli Eğitim Temel Kanunu hükümlerine ve Atatürkçülük ilkelerine birebir uyumludur.

        Vizyonumuz

       Sadık Uygun Eğitim Yayınları bilimsel, çağdaş , yaratıcı ve teknolojiyi yakından takip eden bir yayınevi modelini benimsemektedir. Bütün yayınlarında mükemmelliğin ölçüsü uluslararası düzeydir. Sadık Uygun Eğitim Yayınları Türkiye’nin en iyi öğretmenleriyle çalışmaya devam ederek, Türkiye’deki en kaliteli ve en güvenilir yayınevi olarak yanınızda olmayı amaçlar.

SADIK UYGUN YAYINLARI
Camikebir mah.Sanayi 20.Sokak No:2
Seferihisar - İZMİR
Tel: 0(232) 743 55 43
 
www.sadikuygun.com.tr
sadikuygun@sadikuygun.com.tr
 
© 2016 Sadık Uygun Yayınları. Her Hakkı Saklıdır.